Categories: hydrożel, ogród

Efektywny hydrożel

Hydrożel to dobre rozwiązanie dla ogrodnictwa, niedrogie oraz efektywne. Jest ono nowoczesne oraz sprzedawane. Hydrożel jest doskonałym dodatkiem do ziemi ogrodowej. Jego celem jest zatrzymanie wilgoci. Gdy stosuje się hydrożel to rzadziej podlewa się rośliny. Hydrożele stosują profesjonalni ogrodnicy i chwalą sobie efekty. Hydrożele są wielocząsteczkowymi i nierozpuszczalnymi polimerami. Mogą one pochłaniać wodę oraz absorbować kationy. Dzięki nim poprawie ulegają fizyczne właściwości gleby. 

Hydrożel – czy warto stosować?

Hydrożele sprzedaje się jako proszek lub granulat. Nabywca musi ten produkt wymieszać z glebą. Hydrożele dają wilgoć korzeniom roślin oraz pozwala zmniejszyć częstotliwość podlewania ogrodu. Dzięki temu produktowi rośliny bujnie i szybko rosną. Najlepszy taki żel jest na glebach lekkich. Hydrożel pochłania wodę, zwiększają swoją objętość. Hydrożele poprawiają strukturę gruzełkowatą gleby. Mogą też zmniejszać zanieczyszczenie wód gruntowych. Żele warto stosować. Coraz częściej stosuje się je w mieście, ponieważ tam wody jest mniej, a rośliny często podlewają jedynie opady. Hydrożele to nowoczesność oraz wiele korzyści. Poza tym hydrożele można stosować także w przypadku roślin doniczkowych, na balkonach oraz tarasach. Ich jakość jest wysoka, a dzięki nim roślin o wiele lepiej rosną. Nie warto ich stosować na glebach ciężkich oraz podmokłych, ponieważ tam nie spełnią absolutnie swojej roli. Stosuje się od 2 do 10 gramów hydrożelu na litr gleby, nie wolno zmieniać takich proporcji. Jest to sprawa godna uwagi i zalecana. Hydrożel można stosować wspólnie z nawozem, co podnosi jego efektywność oraz wydajność. O tym nie zawsze się pamięta, a szkoda. Hydrożel to nowoczesna substancja, opracowana przez naukowców, bez negatywnych skutków dla gleby. 

Po zastosowaniu hydrożelu glebę podlewa się równomiernie. Woda wtedy jest doskonale pochłaniana przez hydrożel. Po stosowaniu hydrożelu przez kilka dni glebę podlewa się mocno i regularnie. Gdy hydrożel napęcznieje, wówczas zmniejsza się częstotliwość nawadniania takiej gleby.